Es, Kipere Vanda Jāņa meita, sāku strādāt Vircavas vidusskolā par direktori 1953.gada augusta beigās. Skola bija augoša vidusskola. 1953./1954.mācību gadā atvēra 10.klasi, bez tam skolā vēl bija krievvalodīgo komplekts no 5. līdz 7.klasei. Skolas telpas bija šauras, bez tam augšējā stāvā vēl atradās internāts divās telpās un dzīvoja skolotāji.
Nākošajā vasarā panācu, ka skolai piešķīra divas divas ēkas, kuras kapitāli pārbūvēja internāta vajadzībām. Arī augšējā stāvā izlauza sienas un iekārtoja telpas klašu vajadzībām. Visā skolā izdarīja iekšējo un ārējo remontu. Tā 1954./1955.mācību gadā atvēra 11.klasi, un 1955.gadā bija izlaidums. To atzīmēja ļoti plaši visa rajona mērogā. Mācību daļas vadītāja Maiga Šīrante ļoti sekmīgi vadīja mācību darbu un bija viena no labākajām ķīmijas skolotājām rajonā. Tika atvērts arī ķīmijas-fizikas kabinets.
Skolā ļoti lielu vērību veltīja pionieru organizācijai un komjauniešu darbam. Rūpējās ne tikai par pionieru un komjauniešu rindu pieaugumu, bet arī par sekmēm un idejisko audzināšanu, par stāju. Viena no labākajām pionieru vadītājām bija Zinaīda Soboļeva (no 1956.līdz 1958.gadam), kura iemantoja bērnu vecāku un visas sabiedrības cieņu. Skolā bija arī komjauniešu klase. Sekmes darbā bija par iemeslu, ka 1957.gada 27.jūnijā Vircavas parkā (kas bija nodots skolas pārziņā un kopšanā) notika pirmais komjauniešu salidojums. Šim salidojumam veltījām daudz rūpes, un tas izdevās svinīgi un iedvesmoja komjauniešus labākiem sasniegumiem darbā.
Komjaunieši un pionieri ir atsaukušies visiem skolas pasākumiem, dziedājuši korī. Sevišķi labi panākumi koriem un zēnu, un meiteņu ansambļiem bija skolotājas Jankevskas vadībā, tāpat dramatiskajiem uzvedumiem skolotājas Vītoliņas vadībā. Skolā notika tikšanās ar rakstniekiem, dzejniekiem (Luks, Skujiņš, Plotnieks, Vējāns, Vācietis). Šeit sevišķu iniciatīvu izrādīja mācību daļas vadītāja Vucena, skolotājas Vītoliņa un Līkuma. Tāpat bija tikšanās ar māksliniekiem, ievērojamiem sabiedriskiem darbiniekiem, darba pirmrindniekiem un karaspēka pārstāvjiem.
Skolas fizkultūras kolektīvs sevišķi rosīgi strādājis fizkultūras skolotāju Vildbergns un Mazkalniņas vadībā. Kolektīvs piedalījās visās rajona un republikas mēroga sacensībās, iegūstot labus rezultātus.
Vircavas vidusskolā kā vienā no labākajām notika arī rajona direktoru divu dienu seminārs, kurā sīki iepazinās ar skolas darbu. Skolotāji visās klasēs pasniedza paraugstundas, kuras tika labi novērtētas. Pēc darba bija skolēnu priekšnesumi.
Skola piedalījās visos PIN izvirzītos pasākumos. No sākuma skolā bijām divas PSKP biedres, vēlākā laikā partijas rindās tika uzņemti skolas labākie skolotāji Mazkalniņa, Gūtmanis, Līkums, Līkuma, Soboļeva. Līdz 1964.gadam mēs skaitījāmies pie Vircavas ciema pirmorganizācijas. Pēc tam 1964.gadā nodibinājās Vircavas vidusskolas partijas pirmorganizācija. Es jau no 1961.gada augusta aizgāju pensijā, bet nodibinātajā partijas pirmorganizācijā biju pirmā sekretāre līdz 1966.gada februārim.
No manā laikā strādājošajiem skolotājiem daudzi tika tika iecelti par skolu direktoriem. Maigu Šīranti iecēla par Elejas vidusskolas direktori, tagad viņa strādā par Dobeles Izglītības nodaļas vadītāju.
Imants Krūmiņš - tagadējais Elejas vidusskolas direktors.
Jānis Gūtmanis - tagadējais Vecumnieku vidusskolas direktors. Pēc manas aiziešanas pensijā bija Vircavas vidusskolas direktors līdz 1964.gadam.
Valentīna Vjatere - Zaļenieku astoņgadīgās skolas direktore.
Mazkalniņa-Zviedre bija Codes astoņgadīgās skolas direktore.
Zinaida Soboļeva - Rīgas 11.vidusskolas direktore.
Esmu apbalvota:
1946.gadā ar medaļu par darbu Lielajā Tēvijas karā 1941.-1945.gadā
1957.gadā ar krūšu nozīmi “Teicamnieks tautas izglītības darbā”
1970.gadā ar Ļeņina 100 gadu jubilejas medaļu.
V.Kipere